Fotowoltaika Dla Domu

Bezpieczna instalacja, która zwiększy Twoją niezależność od dostaw prądu z ubezpieczeniem w standardzie.

Niższe rachunki za prąd i ogrzewanie​

Stawiając na Centrum Odnawialnych Źródeł Energii, wybierasz lokalną firmę z wieloletnim doświadczeniem, wdrażającą światowe standardy oraz praktykę, w zakresie zrównoważonego rozwoju i poprawy efektywności energetycznej. Nasze projekty zawsze realizujemy rzetelnie z najwyższą dokładnością

Możliwości dofinansowania

Dowiesz się, na jaką kwotę możesz liczyć i który program jest dla ciebie najkorzystniejszy, a nasi eksperci załatwią za Ciebie wszystkie formalności.

Kompleksowa realizacja

Dobrze wykonana realizacja daje możliwość rozbudowy nie tylko w zakresie mocy, ale także przyłączenia magazynu energii, czy zasilania pompy ciepła.

Niezależność energetyczna

Decydując się na fotowoltaikę, dowiesz się od nas jak wybrać jej moc i co zrobić, żeby zyskać prawdziwą niezależność energetyczną.

Szybki zwrot z inwestycji

Produkując własny prąd, możesz oszczędzić nawet 80% na rachunkach za energię, co umożliwia szybki zwrot inwestycji w ciągu 5-7 lat.

Firma fotowoltaiczna pomorskie

Jako regionalna firma z Gdańska z wieloletnim doświadczeniem świadczymy kompleksowe usługi od projektowania do montażu po uzyskanie dofinansowania na instalację fotowoltaiczną dla domu. Nasza firma nie zostawia swoich klientów samych sobie, a w razie konieczności służymy pomocą techniczną i informacyjną.

Monitoring 24 / 7

Bezpieczeństwo to podstawa dlatego wszyscy nasi klienci otrzymują dostęp do zdalnego monitoringu zamontowanej instalacji.

Otrzymasz dostęp do aplikacji My Solar Edge

Umożliwiamy stały monitoringu każdego panelu poprzez aplikację na urządzenia mobilne. Dzięki niej szybciej reagujemy na zakłócenia w pracy modułów i wspieramy naszych klientów zdalnie.

Darmowa wycena i konsultacja

Jeszcze więcej oszczędności

Fotowltaika z pompą ciepła

Fotowoltaika i pompa ciepła to idealne rozwiązanie dla domu. Zyskujesz wtedy korzyści obu instalacji. Firma Centrum OZE zajmuje się kompleksowym montażem fotowltaiki i pomp ciepła. Dowiedz się jakie korzyści płyną z połączenia paneli słonecznych i pompy ciepła.

Jak sfinansować instalację fotowoltaiczną?

Dofinansowanie dla osób fizycznych w ramach programu Mój Prąd w 2022 roku to jeden z kluczowych programów wspierających inwestycję w ekologiczne źródła energii czyli Mój Prąd 4.0 na 2022 rok zaadresowany jest do osób fizycznych. W zależności od tego na jakie rozwiązanie wnioskujesz o dofinansowanie oraz na to w jakiej formie obecnie się rozliczasz możesz liczyć na dofinansowanie o maksymalnej wartości czyli 20 500zł.

W nowej edycji możesz starać się nie tylko o dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznej do 50 kWp (fotowoltaiki). Program Mój Prąd Przewiduje także dofinansowanie na magazyn energii czy magazyn ciepła. Dofinansowaniem możesz pokryć m.in. zakup, transport i montaż fotowoltaiki (kompletny system) oraz zakup, transport i montaż urządzeń służących magazynowaniu energii elektrycznej/ciepła i/lub systemy zarządzania energią w twoim domu.


Maksymalna kwota dofinansowania dla rozliczających się w nowym systemie net billing wynosi do 20,5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Natomiast dla osób rozliczających się na starych zasadach czyli w systemie net-meteringu maksymalna wysokość dofinansowania wynosi do 17,5 tys. zł

Program zakłada zwiększenie produkcji energii elektrycznej z domowych instalacji fotowoltaicznych, oraz autokonsumpcji energii przez magazynowanie oraz inteligentne sterowanie produkcją i zużyciem.

Jeśli rozliczasz się na starych zasadach aby skorzystać z programu mój prąd 2022 musisz zmienić sposób rozliczania na nowe zasady czyli net-billing.

Specjaliści do spraw dotacji dotyczących OZE dla mikroinstalacji, magazynów energii i ciepła oraz inteligentnego sterowania z firmy Centrum OZE pomogą Ci w otrzymaniu najkorzystniejszej dotacji z programu Mój Prad 4.0

Czyste powietrze to obecnie jeden z największych programów dotacyjnych w Polsce, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. W ramach programu możesz liczyć na dofinansowanie, które możesz wykorzystać w szerokim zakresie. Do tego zakresu wlicza się między innymi zakup i montaż np. fotowoltaiki.

Ulga termomodernizacyjna, czyli w skrócie odliczenie od podatku kwoty do 53 000zł. Ta forma przysługuje podatnikom, którzy są właścicielami i współwłaścicielami domów jednorodzinnych. Odliczenie od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej można łączyć, np. z dotacją z programu „Czyste Powietrze”.

W przypadku fotowoltaiki dzięki uldze termomodernizacyjnej od podatku dochodowego można odliczyć całość kosztów związanych z instalacją.

Energia plus dla firm to program, którego celem jest „zmniejszenie negatywnego oddziaływania przedsiębiorstw na środowisko„. W ramach dotacji Energia plus możesz uzyskać bezzwrotną dotację, pożyczkę lub korzystne finansowanie na instalację i montaż paneli fotowoltaicznych.

Warto pamiętać, że oprócz rządowych dofinansowań istnieją również programy regionalne, które oferują równie atrakcyjne finansowanie. W wielu województwach przewidziane są na rok 2022 dopłaty, ulgi i pożyczki do paneli fotowoltaicznych. Napisz lub zadzwoń do nas, dopełnimy za Ciebie wszelkich formalności i przedstawimy Ci najlepszy program, dostosowany do Twoich potrzeb.

Realizacje fotowoltaiki dla domów w woj. Pomorskim

Darmowa wycena

Zespół fachowców z Centrum Odnawialnych Źródeł Energii pomoże Ci na każdym kroku. Konsultacja i wycena jest całkowicie darmowa.

Formularz kontaktowy

Poznaj inne rozwiązania Centrum OZE