Fotowoltaika
dla firm

W Centrum OZE każda firma może liczyć na indywidualną ofertę instalacji fotowoltaicznych obejmującą finansowanie zakupu oraz montażu instalacji fotowoltaicznych.

Instalacje fotowoltaiczne dla firm

Wytwarzanie energii elektrycznej prosto ze słońca, to czysty zysk z instalacji fotowoltaicznych dla firm. Warto postawić na sprawdzonego dostawcę instalacji z doświadczeniem, który zajmie się wszystkimi formalnościami od pozyskania dotacji do montażu paneli.

25 lat gwarancji

Gwarancja na panel słoneczny w zależności od producenta wynosi od 12 do 25 lat.

Monitorowanie 24/7

Zaopiekujemy się Twoją instalacją i będziemy ją monitorować.

Najwyższa jakość

Urządzenia, które montujemy są najwyższej jakości.

Darmowy projekt

Nasi eksperci wykonają dla Ciebie darmowy projekt instalacji.

Brak formalności

Załatwimy za Ciebie wszelkie formalności związane z fotowoltaiką.

Kompleksowa realizacja

Nasze instalacje fotowoltaiczne montujemy od A do Z, bez podwykonawców.

Poproś o darmową wycenę

Wybierz Centrum OZE

Na podstawie indywidualnego projektu wykonujemy instalacje fotowoltaiczne w całym województwie pomorskim. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie doradzić naszym klientom zarówno w kwestii najlepszego rozwiązania, jak i w pozyskaniu dofinansowania.

fotowoltaika-1980x1338-1 (1)
foto-firm-5

Korzyści z instalacji fotowoltaicznej dla firm

Inwestycja w panele słoneczne przyniesie wiele korzyści każdej firmie, która zdecyduje się na montaż. Pamiętaj, że niezależność energetyczna to bezpieczeństwo i pewność stałych cen za energię elektryczną. 

 • Niższe opłaty
  Niższe opłaty

  Twoje rachunku będą niższe o ilość prądu, jaką wyprodukuje Twoja nowa instalacja fotowoltaiczna.

 • Niezależność energetyczna
  Niezależność energetyczna

  Dzięki fotowoltaice Twoja firma może zbudować całkowitą niezależność energetyczną.

 • Szybki zwrot
  Szybki zwrot

  Zwrot z inwestycji w instalację fotowoltaiczną zajmuje od 6 do 10 lat.

 • Amortyzacja kosztów
  Amortyzacja kosztów

  Każda inwestycja w panele fotowolaticzne może być amortyzowana.

 • Korzystne finansowanie
  Korzystne finansowanie

  Jest wiele możliwości - od rządowych dofinansowań i ulg po korzystne finansowania np. leasing.

 • Sprzedaż prądu
  Sprzedaż prądu

  Nadwyżka może zostać wysłana do wirtualnego magazynu energii i odebrana np. zimą.

 • Magazyn energii
  Magazyn energii

  Wyprodukowany prąd może być magazynowany i używany na bieżąco w Twojej firmie.

 • Dobry wizerunek
  Dobry wizerunek

  Wizerunek marki, która dba o środowisko, może być kluczowym aspektem w pozycji rynkowej.

Jak sfinansować instalację fotowoltaiczną?

Czyste powietrze to obecnie jeden z największych programów dotacyjnych w Polsce, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. W ramach programu możesz liczyć na dofinansowanie, które możesz wykorzystać w szerokim zakresie. Do tego zakresu wlicza się między innymi zakup i montaż np. fotowoltaiki.

Ulga termomodernizacyjna, czyli w skrócie odliczenie od podatku kwoty do 53 000zł. Ta forma przysługuje podatnikom, którzy są właścicielami i współwłaścicielami domów jednorodzinnych. Odliczenie od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej można łączyć, np. z dotacją z programu „Czyste Powietrze”.

W przypadku fotowoltaiki dzięki uldze termomodernizacyjnej od podatku dochodowego można odliczyć całość kosztów związanych z instalacją.

Program dedykowany dla sektora rolniczego, którego celem jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych. W ramach programu możesz liczyć na dofinansowanie w formie dotacji do 20% kosztów kwalifikowanych dla instalacji wytwarzających energię.

Energia plus dla firm to program, którego celem jest „zmniejszenie negatywnego oddziaływania przedsiębiorstw na środowisko„. W ramach dotacji Energia plus możesz uzyskać bezzwrotną dotację, pożyczkę lub korzystne finansowanie na instalację i montaż paneli fotowoltaicznych.

Warto pamiętać, że oprócz rządowych dofinansowań istnieją również programy regionalne, które oferują równie atrakcyjne finansowanie. W wielu województwach przewidziane są na rok 2022 dopłaty, ulgi i pożyczki do paneli fotowoltaicznych. Napisz lub zadzwoń do nas, dopełnimy za Ciebie wszelkich formalności i przedstawimy Ci najlepszy program, dostosowany do Twoich potrzeb.

Zakup i montaż fotowoltaiki jest finansowany po naszej stronie, a Ty i Twoja firma nie musi płacić od razu pełnej kwoty za przedsięwzięcie. Rozkładamy ją na wygodne raty, a Ty możesz zamortyzować jednorazowy wydatek. Zadzwoń lub napisz, a nasz ekspert wykonana dla Ciebie bezpłatne kalkulacje. 

Realizacje fotowoltaiki dla firm w woj. Pomorskim

Darmowa wycena

Zespół fachowców z Centrum Odnawialnych Źródeł Energii pomoże Ci na każdym kroku. Konsultacja i wycena jest całkowicie darmowa.

Formularz kontaktowy

Poznaj inne rozwiązania Centrum OZE