Pompa ciepła gruntowa

W Centrum OZE każdy może liczyć na profesjonalny projekt instalacji pompy ciepła gruntowej, darmową wycenę i pomoc w dofinansowaniu.

Gruntowa pompa ciepła do nowych i modernizowanych domów

Gruntowe pompy ciepła stanowią ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych kotłów zarówno w nowopowstałych budynkach, jak i modernizowanych. Dzięki unikalnym technologiom, jakie oferują, zyskujesz maksymalny komfort oraz niskie zużycie prądu.

Ciepło zimą

Pompa ciepła pobiera ciepło z gruntu, a następnie przekazuje je do instalacji grzewczej w Twoim domu.

Chłodno latem

Proces ogrzewania w pompie gruntowej można odwrócić. Latem pompa może chłodzić pomieszczenia.

Ciepła woda

Pompa ciepła gruntowa zapewnia niemal natychmiast ciepłą wodę w porównaniu do tradycyjnych metod ogrzewania.

Technologia inwerterowa

Inteligentne systemy dostosowują prędkość sprężarki tak, aby jeszcze bardziej oszczędzać energię.

Działanie w ciszy

Konstrukcja i zasada działania pompy gruntowej sprawia, że jest prawie bezgłośnia.

Inteligentne sterowanie

Pełna kontrola dzięki aplikacji. Bez względu na to, gdzie jesteś, możesz sterować swoją pompą ciepła poprzez aplikację.

Kompleksowy montaż gruntowych pomp ciepła

Wybierz lokalną firmę z doświadczeniem z rzetelną gwarancją i profesjonalnym serwisem.

Rodzaje gruntowych wymienników ciepła

Gruntowa pompa ciepła z kolektorem poziomym

Gruntowa pompa ciepła z poziomym kolektorem jako dolnym źródłem ciepła jest dosyć tanim rozwiązaniem, jednakże do jego wykonania potrzebujemy dużej niezabudowanej działki.

Gruntowa pompa ciepła z kolektorem pionowym

Gruntowa pompa ciepła z kolektorem pionowym będzie idealnym wyborem dla właścicieli niedużych działek. Przy tym rodzaju pomp, wymagane jest wykonanie kilku odwiertów na około 100m i umieszczenie sond.

Gruntowe pompy ciepła od Centrum OZE

Jesteśmy lokalną firmą z Gdańska. Podchodzimy indywidualnie do każdego klienta i nie powierzamy naszych projektów podwykonawcom. 

Dofinansowanie do gruntowych pomp ciepła

W ramach programu możesz liczyć na dofinansowanie, które możesz wykorzystać w szerokim zakresie. Do tego zakresu wlicza się między innymi zakup i montaż np. pompy ciepła,

Program wspiera wymianę bądź likwidację źródeł ciepła i termomodernizację w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych. Dzięki niemu możesz liczyć na zwrot kosztów związanych z realizacją celu programu.

Ulga termomodernizacyjna, czyli w skrócie odliczenie od podatku kwoty do 53 000zł. Odliczenie od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej można łączyć, np. z dotacją z programu „Czyste Powietrze”.

Warto pamiętać, że oprócz rządowych dofinansowań istnieją również programy regionalne, które oferują równie atrakcyjne finansowanie. W wielu województwach przewidziane są na rok 2022 dopłaty, ulgi i pożyczki do paneli fotowoltaicznych. Napisz lub zadzwoń do nas, dopełnimy za Ciebie wszelkich formalności i przedstawimy Ci najlepszy program, dostosowany do Twoich potrzeb.

Nasze realizacje

Darmowa wycena

Zespół fachowców z Centrum Odnawialnych Źródeł Energii pomoże Ci na każdym kroku. Konsultacja i wycena jest całkowicie darmowa.

Formularz kontaktowy

Poznaj inne rozwiązania Centrum OZE